Boston, Hadi Bunu Yapalım | Kemba Walker

Serkan Sargın

Bu çok zor bir karardı. Umarım iki taraf da bu kararımı anlayışla karşılayabilirler.

Charlotte’a her şeyi borçluyum. Her şeyi.

En büyük adam değilim, en çok ses getiren adam değilim, en gösterişlisi değilim. Hayatım boyunca benden şüphe duyanlar oldu. 2011’deki draft gecesinde de olaylar farklı değildi. Her fısıltıyı duydum: Evet, kolejde iyiydi ama… ama onu draft mi edeceksin? Bunları çok fazla duyduğunuzda artık sizi etkileyebiliyor. Charlotte ve Hornets organizasyonu – benim bunları duymadığıma emin olduğum bir yerdi.

Bu söylediğimi drafttan beni 9.sıradan seçtikten sonra takım sahibinin benimle kalbe işleyen bir konuşmasıyla yaptılar.

Fakat, herhangi bir takım sahibi değil.

Michael Jordan.

Beni aradı ve tabi ki sesinden hemen tanıdım.( O an bile düşündüğümü hatırlıyorum – Aman tanrım. Bu MIKE.) Ve çok sakin ve rahat bir ses tonuyla şunları söyledi: ”Kemba, sana inanıyoruz. Bunu bilmeni istiyorum. Sana inanıyoruz ve senden büyük şeyler bekliyoruz. ”

Bazı insanlar için bu klasik bir konuşma olabilir. Fakat şunu anlamanız lazım ki daha önce de söylediğim gibi : Bu MIKE. Air Jordan. En İyisi, nokta. Ve sen sadece en iyisi tarafından draft edilmedin… ayrıca sana inandığını ve senden büyük şeyler beklediğini söyledi.

Dostum. MJ’den duyduğum bu sözlerin benim hayatımı değiştirdiğini söylediğimde abartmıyorum.

Todd Sumlin/The Charlotte Observer/AP Images

Ve sonrasında bu sadece MJ değildi. Tüm Hornets organizasyonu bana inandı. Bütün Charlotte şehri bana inandı. Bütün eyalet.

Hornets yeni bir organizasyon olduğu için insanlar bu takımın fanlarının klasik basketbol izleyicisi olduğunu düşünüyor gibi hissediyorum. Fakat eğer Carolina’da yeterli süre geçirirseniz olayın böyle olmadığını anlarsınız. Basketbol kültürü – Bu bölgede derinden işleniyor. Bunu anlıyor ve buna saygı gösteriyorlar. Böyle bir yerde… seni kendilerinden birisiymiş gibi hissettirdiklerinde? Ve sana her zaman güveniyorlar. Her zaman arkanda duruyorlar. Ne olursa olsun. Bunun anlamı çok büyük.

Onlara teşekkür ettiğimi söylemek istiyorum.

Beni bu TOPLULUK’un bir parçası olmama izin verdiğiniz için teşekkür ederim.

Elizabeth ve Mike Peeler gibi insanlara teşekkür ederim. Eğer bilmiyorsanız – Hornets’in superfanı olan yaşlı bir çift ve evimizdeki neredeyse her maça gidiyorlar. Onlarla çaylak sezonumda tanıştım ve konuşmaya başladık… yakın bir zaman sonra iyi arkadaş olduk ve maçlarda sürekli konuşmaya başladık. Hatta beni yılda bir evlerinde yemeğe davet etme geleneğine sahiptik. Bayan Peeler’ın ev yapımı brownieleri…. Onları kesinlikle özleyeceğim.

Akıl hocalığımı yaptığım dört kişiye özellikle teşekkür etmek istiyorum: Jaliyah, Miles, Caleb ve Devyn. Onlar benim kahramanlarım, adamım. Benim için dünyaları ifade ediyorlar. Bu arada ayrılmamla bu değişmeyecek. Ben onların hayatları boyunca akıl hocası olacağım ve iletişim halinde kalacağız. Ama yine de onlara teşekkür etmek istiyorum çünkü buraya ait olduğumu hissetmemde çok büyük payları var. Dave&Buster’s yolculuklarımızdan okul ihtiyaç alışverişlerine, hatta hayat hakkında konuşmalarımıza. Eğer onlarla takılıyorsam yüzümde bir gülümseme oluşuyor. Burada onların rapor kartlarından övünçle bahsederek onları utandırmayacağım… ama şu kayıtlara geçsin ki başardıkları şeylerden ötürü gurur duyuyorum.

Kemba Walker (2)

Takım arkadaşlarıma- kardeşlerime – teşekkür ediyorum. NBA yolcuğuna beraber başladığım Biz, seninle birlikte büyümek büyük bir zevkti. Her zaman gıptayla bakacağım Marv, bütün gece geç saatlerdeki konuşmalarımız için teşekkürler. MKG… Senin ailen benim ailem oldu. JLamb, gençlikten adamlığa geçtik. Ortamları nasıl salladığımızı biliyorsun! Cody, hiç şikayet etmeden sürekli beni boşa çıkardığın için çok teşekkür ederim. Sen gerçek bir adamsın! Frank, tüm kahkahalar için teşekkürler. Nic, her zaman kendin olduğun için teşekkürler. Billy, haftanın her gününe pozitifliğini getirdiğin için teşekkürler. Bake, Devonte, Miles ve Malik, beni büyük abiniz yaptığınız için teşekkür ederim. Ve TP, efsane… bana oyunu yepyeni bir ışıkla bakmamı sağladığın için teşekkürler.

Bana yolu gösteren eski takım arkadaşlarıma teşekkür ederim: Big Al, Gerald Henderson, Sagana Diop, D.J. Augustin, Ben Gordon, Derrick Brown, Chris Douglas Roberts (CDR), Troy Daniels, Reggie Williams, Corey Higgins, Matt Carroll, Brendan Haywood, Jason Maxiell, Jannero Pargo, Ramon Sessions, Courtney Lee, Gary Neal, Corey Maggette, Jeff Adrien, Tyrus Thomas, Boris Diaw….. Liste uzuyor gidiyor.

Mike’a tekrardan teşekkürler. Her konuda GOAT.

Ve son olarak… En altından en üstüne tüm Hornets organizasyonuna konuşmak istiyorum. Bir üst seviyeye çıkamadığımız için ve başardığımızdan biraz daha fazlasını yapamadığımız için pişmanım. Bazı hedeflerimize ulaşamasak da – burada inşa ettiğimiz şeyden ne kadar gurur duyduğum gerçeği değişmiyor.

Burası özel bir yer. Bu yaz benim için yollarımızı ayırdığımız ve benim kariyerimde başka bir sayfaya geçtiğim bir yaz olsa da bu benden Hornets fanlığım konusunda bir şey götürmeyecek. Eğer ligdeki birisi benden bir tavsiye istese? Şüphe duymadan sizinle imzalamaları konusundan onları yüreklendirirdim. Burasının nasıl sadece basketbol fanları değil muhteşem insanlara sahip olduğunu anlatır ve işlerin de doğru yöne doğru gittiğini söylerdim.

Onlara, Charlotte’daki bu genç grupla limitin gökyüzü olduğunu söylerdim.

Jeremy Brevard/USA TODAY Sports

Ve Boston şehrine ve dünyadaki tüm Celtics taraftarlarına, dediğim gibi: Ben biraz daha sessiz birisiyim. Çok az konuşan birisiyim. Bunu bir dakikada toparlayacağım. Bundan çok, kısaca bir merhaba demek istedim ve size kendimi birazcık tanıtmak istedim ki ne bekleyeceğinizi bilin.

Kendi tarzıma göre bir liderim. Sahada kimseye bağırmayacağım ya da negatif davranmayacağım. Bu benim tarzım değil. Ben takım arkadaşlarımı daha iyi yapmakla ilgilenen birisiyim. Bu örneklere göre bir liderim. Bunu direk söylemek istiyorum.

Ben HER ZAMAN gelişmeye çalışırım! Geçen sezon ilk kez All-NBA takımına seçildim ama bundan memnuniyet duymaya çalışmayacağım. Motivasyon aracı kazanmaya çalışacağım. Her yıl benim hedefim çok basit: Daha iyi ol ve daha ileriye git.

Sorumluluklarımı profesyonel olarak ciddi biçimde ele alırım – Bunları yaparken de ilk başta neden burada olduğumu unutmamaya çalışıyorum. Bu oyunu seviyorum. Sayılar için çabalayacağız, ama bir şey daha söyleyeyim: Orada eğleneceğiz. Ve izlemesi eğlenceli bir takım olacağımıza iddiaya girebilirsiniz.

Ve benim hakkımda son bir şey: Ben bir kazananım. Her zaman kazanan oldum. Bu benim kim olduğum – ya da en azından kim olmaya çalıştığım – her zaman sahaya adımımı attığımda. Bu takımla ilgili geleceğimi düşündüğümde, Celtics için oynayacağımı düşündüğümde… Sanki cennetteki bir dilek yerine getirilmiş gibi. Burada kazanmak istiyorum, hem de çok fazla – Ve ligde kendimi bu tip bir oyuncu olarak kanıtlamak için heyecanlıyım. Kendimi Boston’un sahip olduğu kazanma geleneğine yükseltmek istiyorum. Bu takımı tekrardan en tepeye çıkarmak istiyorum.

Charles Krupa/AP Images

Neyse – Sanırım burada söylemeyi düşündüğüm her şeyi söyledim.

Bu düşüncelerimi okumaya ayırdığınız vakit için teşekkür ederim.

Charlotte… Siz benim insanlarımsınız, sonsuza kadar. Siz benim ailemsiniz, nokta. Sizi seviyorum.

Ve Boston… Sizi Eylül ayında göreceğim. Hazırım. Gerçekten hazırım.

Hadi şunu yapalım.

Bunlar da ilginizi çekebilir: